fbpx

SPA merkezi

Zdravets Welness and SPA otelinin yeni açılmış SPA merkezi sizleri SPA fiestasına davet etmektedir. Daha girmeniz ile birlikte relax ve dinlenme atmosferini hissedeceksiniz ve bu atmosfer rahatlamanız için ve bizim masözlerimizin deneyimli ellerinden keyif almanız için sizlere fırsat vermektedir. Aromaterapi ve kahve ve ballı özel peeling ile kendizi uzak doğudaymışsınız gibi hissedecksiniz, Ürdün’den çamur ile tedavi, yüz ve vücut için çikolatalı ve şaraplı terapi, tevadi programları, hidromasajlı, aromalı ve limonlu ve naneli inci banyosu, hoş müzik ile Relax odası ve daha bir çok prosedürler ve bunların tek amacı: Rahatlama ve Sağlık.

SPA tesisleri

  1. Sauna odun kaplamalı sıcak ve nemli alandır. Yaklaşık 100 dereceye kadar ısıtılır. Isıtma sıcak taşların içinde bulunduğu özel elektrik veya odun sobaları ile yapılır. Bunlar sıcaklığı korur ve dağıtır ve bunun yanı sıra çok özel aromaya sahiptirler. Saunada ki kuru ve sıcak hava toksinlerin atılmasını sağlayarak vücuda güçlendirme etkisi verir. Sauna günlük stres ve fazla kilolara karşı ideal çözümdür. Sauna’nın etkisi vücut için her zaman olumludur.
  2. Türk hamamı oturma yerleri, güzel tasarımı, yumuşak ve hafif ışığı ve kubbe şeklinde ki tavanı ile geniş bir alandır. Zemin ve oturma yerleri ısıtılır. Sıcaklık yaklaşık 40-50°С derecedir ve bu türk hamamını yüksek sıcaklıklara dayanamayanlar için uygun yapar. Türk hamamının vücuda olan etkisi herşeyden önce relax ve dinlendiricidir. Yani, en önemli etkisi sinir sistemini sakinleştirmektir. Türk hamamı etkili bir şekilde cildi temizler, cildin yenilenmesini sağlar, metabolizmayı teşvik eder ve cildin yaşlanmasını erteler. Türk hamamı nazik, dikkatli ve derinlemesine kasları ve eklemleri ısıtır. Bu şekilde dinlenmenize yardımcı olur ve yaralanma sonrası iyileşmelerde güçlü olumlu etkiye sahiptir. Türk hamamı diğer hamam ve bayo türlerinden en hafifidir, ancak kardiyo-vasküler hastalıkları ve iç organlarında iltihap olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.
  3. Su prosedürleri ve terapileri için odalar – Tüm su/hydro/ prosedürleri çok hoş etkilidir. Etkisi su sıcaklığı ve bu sıcaklığın hızlı değişimine (ısı etkisi), su serpilmesine, suyun basıncına (mekanik etki), kimyasal bileşenine (kimyasal etki) ve suya eklenen katkılarına bağlıdır. Su altı masajı ve prosedürleri çok taraflı sonuç vermektedir. Fiziksel ve zihinsel dinlenme hissi yarattığından dolayı refleks etkisi son derece belirlidir. Daha ılık ve daha sıcak suyun etkisinden dolayı vücutta sıcaklık değişimleri tüm sinir sistemini etkiler. Kısa süreli su/hydro/ prosedürler – sıcak ve soğuk, uyarıcı etki yaratır, daha uzun sürenler ise genelde sinir sistemini yatıştırır. Su masajları ve prosedürleri yorgunluğu atar ve sıcaklıklarda önemli derecede sapmalara karşı dirençliği arttırırlar. Ciltte ve tüm vücutta aktif maddeler ayırılır ve bunlar güçlenmeyi arttırır, ve bu son derece değerlidir.

Aynı zamanda dokuların kan dolaşımı arttırılır ve lenf dolaşımı hızalndırılı ve bu şekilde kaslardan ve eklemlerden atık maddelerin daha hızlı atılması sağlanır. Su masajı ve prosedürleri genelde yorgunluk atmak için, genel halsizlik, değişmeli durumlar, iştahsızlık, tekrarlanan enfeksiyon hastalıkları gibi durumlarda uygulanır. Piyasada satılan tuzlar, köpüklü maddeler gibi çeşitli maddeler suya katıldığında su masajının etkisi arttırılabilir. 

  1. Buhar banyosu 40-50°С sıcaklıkta sıcak ve çok nemli bir alandır. Buhar jeneratörü sayesinde alana buhar serpilir. Klasik buhar banyosunun tavanı “gökküşağı” şeklindedir ve bu şekilde buhar duvardan akar, tavandan damlamaz. Alanda cam seramik, taş mozaik v.b. gibi kaplamaları ile konforlu oturma yerleri veya anatomik yatma/uzanma yerleri bulunmaktadır. Havada nemin çok fazla olmasına ramen, buhar banyosunda kolay nefes alınır, çünkü buhar kuru değildir ve solunum yollarını yakmaz. Buhar banyosunda kalma bağışıklık sistemini güçlendirir, metabolimzayı ve kasların esnekliğini geliştirir. Gözenekler açılır ve temizlenir, vücut dinlenir. Buhar banyosuna akciğerler ve solunum yolları için uygun olan çeşitli aromalar ve tuzlar serpilebilir. Buhar banyosu artrit, romatizma, eklemlerde ağrı, kaslarda ağrı gibi semptomları giderir. Fazla terleme sağıklı cilt için idealdir, bu sabun ve sudan daha iyi temizler. Buhar banyosu cilde kan dolaşımını teşvik eder, gözenekleri açar. Ölü cilt hücrelerini yıkar ve toksinleri atar. Buhar banyosu kardiyovasküler hastaları ve hamileler için uygun değildir.
  2. Havalı küvet/Jakuzi/– Bu küvet, vücutta refleks alanlarına yönelen su serpmelerin olumlu etkisini zengin maden suyunun sağlıklı etkisi ile birleştirir. Ferahlatıcı etkisi kesindir.